Skip to main content

Nasza historia

Trudno w to uwierzyć, ale EduAkcja zaczynała proponować szkolenia online, gdy jej potencjalni kursanci nie mieli jeszcze adresów e-mail. Teraz wydaje się to nierealne.

Można powiedzieć, że byliśmy trochę z przyszłości, która nadeszła wraz z pandemią COVID-19. Jednak w 2016 roku nikt jeszcze nie słyszał o szkoleniach online dla nauczycieli. Właśnie wtedy do naszej społeczności zaprosiliśmy pierwszy raz kadrę przedszkoli w całej Polsce. A na nasze zaproszenie błyskawicznie odpowiedziało aż 240 placówek. I… zablokował się nasz serwer.

To jednak nie było dla nas problemem. To był dla nas ogromny sukces i informacja, że to dobry kierunek, że nauczyciele potrzebują takiej właśnie formy kształcenia, są na nią otwarci. Od tej pory liczba naszych szkoleń, kursantów i kursantek tylko rośnie. I oczywiście ekspertów i ekspertek, którzy dzielą się swoją wiedzą i współtworzą z nami społeczność EduAkcji.

Dlaczego online?

Od początku przyświecała nam jedna myśl: umożliwić wszystkim nauczycielom w Polsce dostęp do bardzo dobrej jakości szkoleń. Wiedzieliśmy, że Internet da taką możliwość, aby pokonać bariery związane z odległością, z logistyką wyprawy na szkolenie stacjonarne oraz zminimalizować koszty kształcenia się.

Policzyliśmy, że gdyby ekspert miał odwiedzić każde przedszkole w Polsce, zajęłoby mu to ok. 65 lat nieustannej pracy (!), a my chcieliśmy, aby dostęp do najlepszych ekspertów mieli potencjalnie wszyscy nauczyciele w Polsce, zwłaszcza ci z małych miejscowości.

Społeczność EduAkcji w liczbach

119838

już tylu uczestników
skorzystało z naszych szkoleń

1912

tyle placówek wzięło udział
w naszych szkoleniach

48461

tylu było uczestników
naszych e-konferencji

Konferencje online i publikacje

Od 2019 roku włączyliśmy w naszą społeczność także nauczycieli szkół, proponując im szkolenie z zakresu neurodydaktyki prof. Marka Kaczmarzyka. Zaraz też przyszła pandemia COVID-19, która była dla nas wzmożonym czasem działań online. Zorganizowaliśmy trzy konferencje online. Ponadto we współpracy z prof. Jackiem Pyżalskim wydaliśmy e-booka „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele”, który nadal udostępniany jest za darmo.

Konferencje online oraz okazjonalnie ebooki weszły w stały repertuar naszych działań. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką naszych wydarzeń oraz z naszymi wydawnictwami.

Cały czas rozwijamy EduAkcję. Chcemy, aby każda osoba tworząca środowisko wychowania dzieci i młodzieży miała dostęp do praktycznej, eksperckiej wiedzy. Budujemy, wspólnie z Wami, społeczność zaangażowanych nauczycieli, wychowawców i opiekunów, którzy wiedzą, że rozwój ich samych oraz dzieci i młodzieży – którzy są im powierzeni – jest najważniejszym celem, bo przyszłość stworzą dzieci.

Jesteśmy dumni i wdzięczni za każdą osobę, która do tego grona dołącza! To również dzięki Wam, Waszym recenzjom i dzięki temu, że polecacie nas swoim znajomym – coraz więcej osób dowiaduje się o nas i naszych działaniach.