Skip to main content

Konferencje i webinaria

Spotkania online na rzecz
poprawy edukacji w Polsce

Wyjątkowe wydarzenia realizowane
we współpracy z wybitnymi ekspertami!

Spotkania z ekspertami

Dokładamy wszelkich starań, by zapraszać na nasze wydarzenia wybitnych ekspertów w swojej dziedzinie.

Zaświadczenia udziału

Po naszych konferencjach otrzymasz imienne zaświadczenie w pliku PDF, który możesz samodzielnie wydrukować.

Dostęp do nagrań

Nagrania naszych wydarzeń dostępne są dla uczestników, przez określony czas, po każdej konferencji online.

Konferencje i webinaria EduAkcji

Ważne i gorące tematy w edukacji. Znakomici prelegenci

Standardy ochrony małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni. Zgodnie z ustawą, standardy muszą zostać opracowane i wdrożone przez każdą placówkę oświatową.

Zaproszeni eksperci:
Tomasz Bilicki,
Weronika Potaczek,
Anna Grabarczyk

Od nauczyciela przedszkola wymaga się stworzenia optymalnych warunków dla nauki i rozwoju każdego dziecka. Ma on więc szczególną rolę w nowym modelu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR), któremu poświęcamy tę wyjątkową konferencję online, na którą zaprosiliśmy ekspertów w tym temacie.

Zaproszeni eksperci:
prof. Beata Jachimczak,
prof. Ewa Domagała-Zyśk,
dr Radosław Piotrowicz

Letnia pogoda zachęca do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Lada moment też wymarzone wakacje… choć nie zawsze są one tylko beztroskim wypoczynkiem nad jeziorem. To także aktywny czas w placówkach oświatowych. Pytanie zatem, w co się bawić? Szukasz pomysłów na wakacyjne aktywności? Z pomocą przychodzi nasze wydarzenie!

Zaproszeni eksperci:
dr Aleksandra Piotrowska, Małgorzata Koc,
Dorota Pąk i Anna Świć

Inny, obcy… za każdym z tych określeń kryje się ból psychiczny równoważny z bólem fizycznym. My, dorośli to wiemy. Wszyscy kiedyś gdzieś byliśmy obcy. Ale, co mają zrobić dzieci, gdy tu i teraz postrzegane są jako inne? Odpowiedzialność za dobrostan “nowych” i zarazem dobrostan całych zespołów klasowych spoczywa na nas, dorosłych.

Zaproszeni eksperci:
prof. Marek Kaczmarzyk i prof. Jacek Pyżalski

Małe dzieci – mały problem, duże dzieci – duży problem. Kto nie zna tego powiedzenia? A nastolatek? Każdy rozpoznaje ten moment, kiedy słowa „jak do dzieci” już nie docierają, a skuteczne kiedyś sposoby rozmawiania nie odnoszą już pozytywnego skutku. Co wtedy? To była konferencja o tym, jak pomóc nastolatkom stać się dobrymi młodymi dorosłymi.

Zaproszeni eksperci:
prof. Marek Kaczmarzyk, Robert Rejniak,
Zygmunt Medowski, Iza Jąderek,
prof. Marcin Szulc

Jak wygląda świat po drugiej stronie depresyjnego lustra i jak skutecznie działać, aby wspierać cierpiących adolescentów? Jak pozostać mądrym dorosłym w obliczu samookaleczeń i prób samobójczych? Jak wyglądać mogą relacje rówieśnicze, kiedy naszą misją będzie odbudowa zespołów klasowych? O tym mówili nasi znakomici eksperci!

Zaproszeni eksperci:
prof. Marek Kaczmarzyk, Robert Rejniak,
Anna Tulczyńska, prof. Jacek Pyżalski

Jak wspierać rozwój dziecka? Uczestnicy konferencji poznali zabawy ruchowe wzmacniające mięśnie ręki, dłoni i paluszków z wykorzystaniem różnych  przedmiotów. Upewnili się, że rytm, rym i melodia skutecznie wspierają rozwój dziecka. Dowiedzieli się, jak w pełni wykorzystać swoje lokalne środowisko do kształtowania kompetencji XXI wieku.

Zaproszone ekspertki:
Małgorzata Koc, Agnieszka Kuźba

Dla rodziców mających w swoich domach nastolatków tygodnie przymusowego zamknięcia to szczególny okres. Nagle, z dnia na dzień, nasze nastoletnie dzieci, które wciąż gdzieś mijaliśmy jedynie, pędząc  do swoich spraw, były z nami cały czas w domu. To wydarzenie poświęciliśmy nastolatkom w izolacji w związku z pandemią COVID-19.

Zaproszeni eksperci:
prof. Marek Kaczmarzyk, prof. Jacek Pyżalski, Tomasz Bilicki

Izolacja społeczna wywróciła edukacyjną rzeczywistość do góry nogami. Wszyscy próbujemy odnaleźć się w nowych, niekiedy absurdalnych i niezrozumiałych realiach współczesnego świata. Złapmy dystans, uśmiechnijmy się do wyzwań, spójrzmy na rzeczywistość z humorem i optymizmem.

Zaproszeni eksperci:
dr Monika Just, Dorota Kulesza-Tałan,
Ewa Bodnar

Społeczność EduAkcji w liczbach

119838

już tylu uczestników
skorzystało z naszych szkoleń

1912

tyle placówek wzięło udział
w naszych szkoleniach

48461

tylu było uczestników
naszych e-konferencji

Konferencje przygotowane we współpracy

z innymi instytucjami edukacyjnymi i samorządowymi

W szkole wszyscy są ważni. Uczniowie, dyrekcja, rodzice. A nauczyciele? Nie zapominajmy, że to bez Waszego komfortu psychicznego i dobrostanu trudno o dobrą szkołę. Tylko czy sami umiecie tak spojrzeć na siebie? Czy wiecie jak czerpać ze swoich zasobów, by nie stracić powołania i nie wypalić się zawodowo? O tym jest nasza konferencja.

Zaproszeni eksperci:
prof. Jacek Pyżalski, prof. Marek Kaczmarzyk,
dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka

Podczas konferencji przyjrzeliśmy się metodom motywowania stosowanym najczęściej w szkole i kilku ich potencjalnym słabościom. Zastanawialiśmy się, co wpływa na zaangażowanie uczniów i dlaczego czasami małe rzeczy przynoszą w motywowaniu i inspirowaniu uczniów duży efekt.

Zaproszeni eksperci:
prof. Jacek Pyżalski, dr Mikołaj Marcela,
Adam Bielecki

W dzieciństwie powstaje fundament kompetencji poznawczych i społecznych. To okres adaptacji do nieznanych wcześniej zjawisk, wyzwań i możliwości – co wiąże się z odpowiedzialnością dorosłych decydujących o stopniu, w jakim pozwolą swoim podopiecznym na kontakt z nowym. Znajomość zmian, jakie zachodzą w mózgach dzieci, jest kluczowa. Temu poświęciliśmy nasze spotkanie.

Zaproszony ekspert:
prof. Marek Kaczmarzyk

Opinie naszych uczestników

Po konferencji czułam się wspaniale! Te 6 godzin w dobrej i przyjaznej atmosferze dały mi impuls do działania i spojrzenia na nastolatkę w domu i dzieci w szkole. Coś niesamowitego!

Uczestniczka konferencji„Z nastolatkiem w domu i e-szkole”, 30.05.2020

Udział w konferencji rozpalił we mnie na nowo chęć do pracy z młodzieżą, przypomniał rzeczy dobrze znane, ale mimo wszystko, trochę zapomniane. Wykładowcy - kompetentni i wiarygodni. Dziękuję.

Uczestniczka konferencji„Z nastolatkiem w domu i e-szkole”, 30.05.2020

Bardzo wiele cennych informacji, do wykorzystania w życiu codziennym. Okazja do refleksji, zastanowienia się nad własnym postępowaniem i innym spojrzeniem na proces wychowania i nauczania.

Uczestnik konferencji„Neurobiologia wczesnego dzieciństwa”, 20.05.2021

Wszystko na wysokim poziomie! Bardzo chętnie wezmę udział w kolejnych konferencjach na podobne tematy.

Uczestniczka konferencji„Neurobiologia wczesnego dzieciństwa”, 20.05.2021

Tego typu konferencje przynoszą mi więcej pożytku, niż spędy w szkole po lekcjach. Pomimo kilku godzin przed komputerem, nie czuję się znużona, mam zrobione notatki i skopiowane linki.

Uczestniczka konferencji„Kondycja psychiczna nastolatków”, 12.06.2021

Dziękuję za wiedzę, która upewniła mnie w tym, że młodzież przede wszystkim należy wspierać. Pomoże mi to w zachowaniu równowagi w pracy, w której często spotykam się z bardzo trudnym nastawieniem dorosłych do młodzieży.

Uczestniczka konferencji„Kondycja psychiczna nastolatków”, 12.06.2021

Pracuję ponad 20 lat w szkole i uczestniczyłam w wielu obowiązkowych radach szkoleniowych i powiem szczerze, że żadna z nich nie dała mi tyle satysfakcji co dzisiejsza konferencja. Gratuluję i czekam na następne.

Uczestniczka konferencji„Nastolatki. Jak mówić i słuchać, żeby się z nimi dogadać”, 06.11.2021

Droga EduAkcjo! Wasze konferencje to pełny profesjonalizm organizacji, profesjonalna wiedza, motywacja do zmian, refleksja nad sobą, swoją pracą, relacjami a czasami nawet świetny powód do uśmiechu. Bardzo dziękuję.

Uczestnik konferencji„Nastolatki. Jak mówić i słuchać, żeby się z nimi dogadać”, 06.11.2021

Życiowe i praktyczne wskazówki. Pochwała prostoty i naturalności, dobra okazja do refleksji nad skutecznością naszych metod pracy, zwrócenie uwagi na detal i dawanie możliwości w zależności od predyspozycji ucznia.

Uczestnik konferencji„Uczenie się przez działanie – motywacja i inspiracja”, 29.11.2021

Bardzo ważne informacje na temat istoty relacji i tego jak umiejętnie je budować oraz na co zwracać uwagę, aby im nie zaszkodzić. Dużo odwołań do praktyki.

Uczestniczka konferencji„Inny w klasie”, 13.05.2022

Proste zabawy, niekiedy zapomniane, przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Moc inspiracji i pomysłów przekazana w tak krótkim czasie.

Uczestniczka konferencji„Inspiracje na wakacje”, 11.06.2022