Skip to main content
Poznaj nas lepiej!

Czym jest EduAkcja?

EduAkcja to program szkoleń online skupiający społeczność nauczycieli i opiekunów, który wystartował w 2016 roku. Mimo, że wtedy szkolenia online nie były jeszcze popularne i oczywiste, a wiele osób nie wiedziało, na czym polegają i w jaki sposób się z nich korzysta – podjęliśmy się wyzwania jako pierwsi na rynku w obszarze edukacji nauczycieli i opiekunów.

Od początku naszą misją było to, aby umożliwić wszystkim nauczycielom wychowania przedszkolnego w Polsce dostęp do bardzo dobrej jakości szkoleń. Wiedzieliśmy, że Internet daje możliwość pokonania barier związanych z odległością, koniecznością przeorganizowania obowiązków, gdy jedziemy na jedno czy dwudniowe szkolenie oraz zminimalizowania kosztów kształcenia się. 

Policzyliśmy, że gdyby dany ekspert miał odwiedzić każde przedszkole w Polsce zajęłoby mu to ok. 65 lat nieustannej pracy (!), a my chcieliśmy, aby dostęp do najlepszych ekspertów mieli potencjalnie wszyscy nauczyciele w Polsce, zwłaszcza ci z małych miejscowości. 

Na zaproszenie do udziału w pierwszym szkoleniu online odpowiedziało błyskawicznie aż 240 przedszkoli

To był dla nas ogromny sukces i informacja, że idziemy w dobrym kierunku! Spływające pozytywne opinie od naszej społeczności dodawały nam skrzydeł i energii do dalszych działań. Zainteresowanie było na tyle duże, że z powodu ogromnej liczby spływających maili, zablokował nam się serwer. Ale to tylko dało impuls do działania i podbudowało naszą wiarę, że to co robimy ma sens i jest potrzebne nauczycielom wychowania przedszkolnego. Nadal byliśmy trochę nie z tego świata, bo szkolenia online były wtedy bardzo niszową częścią szkoleń w ogóle. W 2017 roku dołączyły do nas kolejne ekspertki z nowymi tematami, wybranymi przez naszych uczestników.

Od 2018 roku nasz zespół się powiększył i jednocześnie w naszym portfolio pojawiły się kolejne szkolenia i tak jest z roku na rok. Na naszej platformie szkoleń online pojawiają się nowe tematy, wybierane przez społeczność EduAkcji, a chcemy aby było ich docelowo kilkadziesiąt. A może nawet kilkaset?! Cały czas szukamy inspiracji, nowych ekspertów i słuchamy Waszych propozycji i potrzeb. 

Dalszy rozwój

W 2019 roku rozpoczęliśmy także program szkoleń dla nauczycieli z tematem neurodydaktyki doktora, a teraz profesora, Marka Kaczmarzyka. Co sprawiło, że ze szkoleniami zaczęliśmy docierać także do szkół. Okres pandemii COVID-19 był wzmożonym czasem działań online. Zorganizowaliśmy aż trzy e-konferencje. Łącznie wzięło w nich udział ponad 1600 uczestników. We współpracy z prof. Jackiem Pyżalskim wydaliśmy e-booka “Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele”, który nadal udostępniany jest za darmo. Pobrało go blisko 28 000 osób!

Społeczność EduAkcji w liczbach

58000

już tylu uczestników
skorzystało z naszych szkoleń

1540

tyle placówek wzięło udział
w naszych szkoleniach

40000

tylu było uczestników
naszych e-konferencji

Aż dwukrotnie – w 2019 i 2020 roku – zostaliśmy wpisani na listę Startupów Pozytywnego Wpływu Rankingu Odpowiedzialnych Firm (Koźmiński Business Hub), zaś w 2020 roku nominowani do 10. edycji Rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie (Brief). To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt i znów – informacja, że idziemy w dobrą stronę.

Cały czas rozwijamy EduAkcję i z roku na rok chcemy być lepszą wersją samych siebie. Chcemy, aby każda osoba tworząca środowisko wychowania dzieci i młodzieży miała dostęp do praktycznej, eksperckiej wiedzy. Budujemy, wspólnie z Wami, społeczność zaangażowanych nauczycieli, wychowawców i opiekunów, którzy wiedzą, że rozwój ich samych oraz dzieci i młodzieży – którzy są im powierzeni – jest najważniejszym celem.

Społeczność EduAkcji rośnie z każdym rokiem – jesteśmy dumni i wdzięczni za każdą osobę, która do tego grona dołącza! To również dzięki Wam! Waszym recenzjom i dzięki temu, że polecacie nas swoim znajomym – coraz więcej osób dowiaduje się o nas i naszych działaniach.

Kto tworzy EduAkcje?

Piotr Sobolewski

autor programu

Mariusz Poneta

biuro obsługi klienta

Ewa Albińska

koordynatorka

Miron Szmytkiewicz

koordynator ds. sprzedaży