Skip to main content

Ekspertka EduAkcji

Karolina Pol

nauczycielka, dydaktyczka, autorka

Jako właścicielka firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia pomagam nauczycielom z całej Polski poznawać i stosować innowacyjne metody edukacyjne. Podpowiadam jak zaplanować i zorganizować pracę określonymi metodami tak, aby prowadzone przez nauczycieli zajęcia były atrakcyjne, a ich efekty miały wpływ na zintegrowany i efektywny rozwój uczniów i wychowanków. W czasie prowadzonych szkoleń najważniejszą dla mnie wartością są ludzie i budowane przestrzeni do działań edukacyjnych opartych na relacjach. Moim zdaniem tak, jak człowiek jest istotą społeczną, tak edukacja również ma charakter społeczny, ponieważ każda osoba, którą spotykamy na swojej drodze ma wpływ na to, czego się uczymy, jak się uczymy i jaką mamy motywację do uczenia się.

Szkolenia dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych prowadzę od 2013 roku. Ponadto jestem doktorantką Instytutu Filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz ekspertem w projekcie MNiSW „Ponowoczesna dydaktyka polonistyczna. Teoria i praktyka”. W ramach działalności uniwersyteckiej zajmuję się przygotowaniem i wykorzystywaniem w edukacji polonistycznej narzędzi dydaktycznych opartych na strategiach postrukturalnych.

Jestem autorką publikacji naukowych, dotyczących poststrukturalnej dydaktyki polonistycznej oraz literatury dziecięcej. Jako ekspert współpracowałam również z TVP, przygotowując program „Wielka Matura Polaków” i uczestnicząc w nagraniach „na żywo”. To właśnie na moje pytania odpowiadaliście w części związanej z językiem polskim. Lokalnie jestem zdobywczynią 1. miejsca w Rumi w konkursie „Nauczyciel na medal”.

Szkolenie Karoliny Pol