Skip to main content

Nastolatek w kryzysie.

Depresja, niska samoocena,
problemy z psychiką

szkolenie online Tomasza Bilickiego

Kup dostęp do szkolenia!

Nastolatek w kryzysie.

Depresja, niska samoocena,
problemy z psychiką

szkolenie online Tomasza Bilickiego

Kup dostęp do szkolenia!

Zdrowie psychiczne nastolatków to niezmiernie istotna część ich ogólnego rozwoju. Okres dojrzewania przypada na ten etap w życiu, gdy człowiek jest już bardzo aktywny poza środowiskiem domowym. Szkoła odgrywa w tym czasie kluczową rolę. 

W szkole spotykają się nieukształtowani młodzi ludzie z już dojrzałymi dorosłymi – swoimi nauczycielami, którzy w naturalny sposób wnoszą w życie szkoły swoje własne przeżycia i doświadczenia. Niektórzy badacze twierdzą, że wręcz niesiemy w sobie historię poprzednich pokoleń (tzw. traumy transgeneracyjne).

Podczas tego szkolenia przekonamy się, że my jako nauczyciele powinniśmy rozpoznawać swoje uczucia i emocje oraz odnosić się do historii swojego życia. To istotne tym bardziej, im bardziej będziemy koncentrować się na nastolatkach mających trudności w zakresie zdrowia psychicznego, np. w depresji czy z niską samooceną.

Szkoła powinna być bezpiecznym miejscem dla dzieci i dorosłych, zwłaszcza w tym najtrudniejszym czasie  – dojrzewania uczennic i uczniów. Podczas szkolenia spojrzymy na ów kryzys rozwojowy zarówno oczami dorosłego, jak i samego młodego człowieka.

PODCZAS SZKOLENIA ONLINE:

 • Poznasz podstawy psychologii rozwojowej oraz psychopatologii wieku adolescencji.
 • Lepiej zrozumiesz prawidłowości i dysfunkcje wieku dojrzewania, co pozwoli na optymalizację procesów dydaktycznych i wychowawczych w szkole.
 • Poczujesz się pewniej w roli wychowawcy nastolatków oraz lepiej zaplanujesz lekcje, dostosowane do potrzeb młodzieży.
 • Pogłębisz postawę szacunku do osób z problemami psychicznymi.
 • Dasz sobie prawo do bycia nauczycielem, który nie zawsze musi perfekcyjnie sobie radzić w sprawach nastolatków.

Szkolenie realizuje 3. punkt podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025: Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.

Wyniki badań związane z samopoczuciem psychicznym młodych ludzi wskazują, że ok. 14% uczniów w Polsce wymaga znaczącej interwencji związanej z ich funkcjonowaniem psychicznym.* Szkolenie online „Nastolatek w kryzysie” to niezwykła szansa, by zgłębić tajniki pracy z młodzieżą w trudnych dla nich momentach i nauczyć się, jak skutecznie reagować w szkole na sygnały alarmowe związane z ich psychiką.

*Biuro Rzecznika Praw Dziecka, Ogólnopolskie badanie jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce, 2022

Kup dostęp do szkolenia!

nieograniczony dostęp 24/7
przez 12 miesięcy

imienne zaświadczenie
po ukończeniu szkolenia

dodatkowe spotkania na żywo
online w ramach szkolenia

możliwość przesłania do eksperta
studium przypadku

kompendium wiedzy
na temat psychiki nastolatków

bezpłatna platforma dla rodziców
przy dostępie dla placówek

Spotkania z ekspertem

Sprawdzone praktyki wspierania nastolatków!

W czasie spotkań online na żywo z ekspertem skupimy się na praktycznych rozwiązaniach w sytuacjach, gdy uczniowie przeżywają kolejne kryzysy. Zastanowimy się, co możemy wówczas zrobić. Jak pomóc im i sobie. Na podstawie najczęściej występujących sytuacji oraz przesłanych Tomaszowi Bilickiemu anonimowo studiów przypadku ekspert omówi, jakie działania powinniśmy podjąć. Podczas spotkań wymienisz się także spostrzeżeniami z innymi uczestnikami na czacie i zadasz ekspertowi nurtujące Cię pytania.

Wielu dorosłym trudno zrozumieć postawy nastolatków i nie ma w tym nic dziwnego. Same nastolatki często nie rozumieją, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Szczególną rolę pełnią w tym wszystkim nauczyciele, nierzadko bezsilni, bezradni, a czasem odczuwający objawy wypalenia. Wierzę, że to szkolenie może pomóc im to zmienić.
Praca z nastolatkami może dawać naprawdę bardzo dużo satysfakcji. Kiedy spojrzymy na nich ze zrozumieniem i empatią, nie będziemy stygmatyzować i kierować się uprzedzeniami, często okażą swoją wdzięczność. Nie zmienia to oczywiście faktu, że młodzież potrzebuje stawiania granic i wymagań.
– Tomasz Bilicki

Korzyści z udziału w szkoleniu:

7 h dydaktycznych

około 7 godzin dydaktycznych lekcji wideo, zrealizowanych w wysokiej jakości

spotkania z ekspertem

trzy grupowe spotkania online z Tomaszem Bilickim

dostęp 24/7

dostęp dowolną liczbę razy, 24 godziny na dobę przez okres 12 miesięcy

zaświadczenie

po zakończeniu szkolenia otrzymasz imienne zaświadczenie uczestnictwa do pobrania

moduł dla rodziców

specjalne szkolenie, które pomoże rodzicom w zrozumieniu kryzysów nastolatków

praktyczne wskazówki

możliwość skorzystania ze wskazówek dotyczących wspierania nastolatków

Ekspert

Ekspert prowadzący

Tomasz Bilicki

ekspert EduAkcji

pedagog, absolwent kilkuset godzin szkoleń w zakresie leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Interwencji kryzysowej uczył się na Florydzie w International Critical Incident Stress Foundation a egzamin certyfikacyjny zdał na Uniwersytecie Maryland. Ukończył również studia podyplomowe m.in. z psychologii motywacji (Uniwersytet SWPS) i psychotraumatologii (Uniwersytet Gdański). Uczył się także na Uniwersytetach: Stanforda, w Utrechcie, Medycznym Harvarda. Pracuje z nastolatkami. Prowadził interwencję kryzysową oraz psychoterapię w Punkcie Interwencji Kryzysowej Fundacji Innopolis, Pracowni Wsparcia Psychologicznego PoMoc, Centrum Medycznym „Szpital św. Rodziny” (kontrakt z NFZ – 1. poziom referencyjny), Regionalnym Interwencyjnym Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Nauczyciel dyplomowany.

Zapraszamy do skorzystania ze szkolenia mówiącego o kryzysach, jakie przeżywają nastolatkowie w trudnym okresie dojrzewania. Szkolenie prowadzi wybitny w tej dziedzinie ekspert – psychoterapeuta, psychotraumatolog i certyfikowany interwent kryzysowy – Tomasz Bilicki. Oferujemy dostęp dla osób indywidualnych oraz placówek, w wyjątkowej cenie, z dostępem do szkolenia przez pełne 12 miesięcy, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu!

Opis szkolenia online

MODUŁ I

Wiek dojrzewania – kiedy z kokonu wylatuje piękny motyl

To trudny czas zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Młodzi muszą pozbawić dorosłych władzy, odepchnąć od siebie, znaleźć wsparcie w grupie rówieśniczej, a jednocześnie wspaniale by było nie zrobić sobie krzywdy. I skończyć szkołę.

Celem tego modułu jest pogłębienie wiedzy o prawidłowościach i dysfunkcjach wieku dojrzewania. Pozwoli to zrozumieć ten trudny czas w perspektywie psychologii rozwojowej oraz tożsamości współczesnego pokolenia.

TEMATY PORUSZONE W MODULE:

 • Prawidłowości i dysfunkcje wieku dojrzewania.
 • Samoocena, ciałoneutralność, autoakceptacja nastolatka.
 • Psychoseksualność, w tym tożsamości płciowe i orientacje seksualne.
 • Zachowania ryzykowne i profilaktyka.
 • Dekalog zdrowia psychicznego nastolatka.

MODUŁ II

Houston, mamy problem! Kiedy zaczynają się prawdziwe kłopoty

Nie zawsze wszystko układa się dobrze, czyli zdrowo. Trudności, kryzysy i zaburzenia, które mogą wystąpić w wieku dojrzewania znacząco utrudniają pracę nauczycieli oraz funkcjonowanie całych rodzin. Często dorośli są bezsilni, a w szkole rodzi się pytanie o efekty edukacyjne i postępowanie placówki wobec chorego, młodego człowieka, np. w kwestii stawiania wymagań i oceniania.

Celem tego modułu jest rozwój naszej świadomości w zakresie trudności przeżywanych przez nastolatków. Spojrzymy na różne zaburzenia zarówno z perspektywy szkoły, jak i rodzica oraz samego młodego człowieka.

TEMATY PORUSZONE W MODULE:

 • Chandry i kryzysy nastolatków.
 • Samouszkodzenia, zachowania suicydalne a szkoła.
 • Traumy, choroby i zaburzenia psychiczne nastolatków, w tym depresja.
 • Korzystanie z używek, uzależnienia od substancji i od zachowania.
 • Przejawy demoralizacji u nastolatków.

MODUŁ III

Szkoła przyjazna nastolatkom, ale też ich nauczycielom

Wiek dojrzewania ma swoje prawa i specyfikę. Prawidłowości adolescencji od lat nie zmieniły się, ale tożsamość pokoleniowa sprawia, że nastolatki są dzisiaj zupełnie inne niż my – obecnie dorośli – w ich wieku. Niektórzy narzekają na młodych, ich brak ambicji, motywacji, kruchość, niezdolność znoszenia dyskomfortu psychicznego.

Dzięki temu modułowi poprawimy umiejętności w zakresie wsparcia nastolatków w kryzysie. Pozwoli to osiągać lepsze efekty edukacyjne i wychowawcze oraz wzmocnić zaufanie nauczycielek i nauczycieli do siebie samych. Całe grono pedagogiczne jest przecież zobowiązane do świadczenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

TEMATY PORUSZONE W MODULE:

 • Komunikacja ze zdrowym i chorym nastolatkiem.
 • Co mówić, a czego nie mówić nastolatkom.
 • Zasady interwencji kryzysowej w szkole.
 • Wiek nastoletni a motywacja do rozwoju i współpraca z rodzicami.
 • Specyfika wieku nastoletniego a szkoła – dobre praktyki.

MODUŁ DLA RODZICÓW

Kiedy patrzysz na swojego nastolatka i tęsknisz za niemowlęciem

Bycie rodzicem nastolatka to wyzwanie adekwatne do wieku rozwojowego dziecka – dojrzewanie, obok porodu, to największa zmiana w życiu człowieka. Nic więc dziwnego, że rodzice nastolatków mają rozmaite trudności. Nierzadko obwiniają samych siebie, koncentrują się na swoich słabościach. To naturalne. Ale efektywniej jest myśleć o przyszłości, na którą mamy wpływ, a nie o przeszłości, której nie da się zmienić. Nie da się być rodzicem bezbłędnym, ale może da się być lepszym.

Celem tego modułu jest podniesienie umiejętności rodziców w zakresie wsparcia nastolatków, co może przełożyć się na poprawę relacji w rodzinie i dobrostan wszystkich jej członków.

TEMATY PORUSZONE W MODULE:

 • Prawidłowości i dysfunkcje wieku dojrzewania.
 • Czego nigdy nie mówić nastolatkom i jak komunikować się z młodzieżą.
 • Współpraca ze szkołą.

Moduł dla rodziców

Bezpłatna platforma dla rodziców przy dostępie dla placówek!

Szkolenie online jest wzbogacone o dodatkowy moduł dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku nastoletnim. To specjalnie przygotowane szkolenie wideo zawiera wiedzę na temat psychicznego rozwoju nastolatków oraz podnosi umiejętności rodziców w zakresie wspierania swoich dzieci. Dostęp na 12 miesięcy do bezpłatnej platformy dla rodziców jest możliwy tylko przy zakupie szkolenia dla całej Rady Pedagogicznej.

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty!

Poniższy cennik dotyczy dostępu dla jednej placówki.
Wybierz liczbę osób w Radzie Pedagogicznej:

do 30 osób

$ 2 980 zł

za 12 miesięcy
 • Moduł dla rodziców
 • Spotkania online z ekspertem
 • Dostęp 24/7
 • Imienne zaświadczenie
KUP TERAZ

31-60 osób

$ 3 680 zł

za 12 miesięcy
 • Moduł dla rodziców
 • Spotkania online z ekspertem
 • Dostęp 24/7
 • Imienne zaświadczenie
KUP TERAZ

61-80 osób

$ 3 980 zł

za 12 miesięcy
 • Moduł dla rodziców
 • Spotkania online z ekspertem
 • Dostęp 24/7
 • Imienne zaświadczenie
KUP TERAZ

od 81 osóbBEZ LIMITU OSÓB

$ 4 380 zł

za 12 miesięcy
 • Moduł dla rodziców
 • Spotkania online z ekspertem
 • Dostęp 24/7
 • Imienne zaświadczenie
KUP TERAZ

Dostęp
indywidualny

dostęp na 12 miesięcy

tylko 398 498 zł *
za dostęp dla jednej osoby
* najniższa cena z 30 dni sprzed promocji: 498 zł

Chcesz zamówić przez telefon
dostęp do naszego szkolenia

albo uzyskać więcej informacji?

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 069 419

Inne szkolenia dla nauczycieli szkół