Skip to main content

Koordynacja ruchowa, sprawność fizyczna ma olbrzymie przełożenie na rozwój umysłu, umiejętność pisania i rysowania, myślenia przestrzennego, rozumienie logicznych konsekwencji działań. Dlatego kondycja ruchowa sześciolatka jest nie tylko dowodem na sprawne ciało, ale i rozwój ogólny dziecka.

Poza niewątpliwie wartościowym wpływem na mózg, ruch przede wszystkim wzmacnia mięśnie, które w procesie uczenia mają swój udział. I jeśli poświęcimy w przedszkolu czas na rozwijanie nie tylko sprawności manualnej dziecka, ale także całego ciała, nasz pierwszoklasista łatwiej nauczy się pisać i będzie umiał utrzymać koncentrację na dłuuugiej lekcji. No bo jak tu uważać na to, co mówi nauczyciel, kiedy “zmęczyły się plecy” i trudno wysiedzieć w ławce?

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 12

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.