Eksperymenty na każdą okazję

sprawdzone sposoby i pomysły na wzbogacenie przedszkolnych wydarzeń
szkolenie online

Sprawdzone sposoby i pomysły na wzbogacenie przedszkolnego życia.

Eksperymenty na przedszkolnym pikniku, przedstawieniu, drzwiach otwartych, a może jako… prezent na Dzień Mamy i Taty? To bardzo efektowne, a co najważniejsze – możliwe! Jak zorganizować wydarzenie przedszkolne z eksperymentami w programie? Szkolenie dostarczy Ci sprawdzonych pomysłów na wkomponowanie eksperymentów do scenariuszy przedszkolnych wydarzeń.

Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywołania efektu WOW, czyli momentu zaskoczenia, dzięki któremu najwięcej uczymy się i zapamiętujemy.

Szkolenie powstał po to, aby zachęcić Cię do wykonywania prostych eksperymentów podczas przedszkolnych wydarzeń oraz po to, aby pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować i przeprowadzić takie otwarte warsztaty – małym nakładem czasu i środków. Wszystkie eksperymenty są bezpieczne, a do wykonania ich potrzebne są zwykle przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu można przygotować je łatwo i niskim kosztem.

Biorąc udział w tym szkoleniu:

  • Nauczysz się eksperymentów, które świetnie sprawdzają się podczas wydarzeń w formie warsztatów otwartych!
  • Dowiesz się jak w prosty sposób włączyć eksperymenty do programu przedszkolnego pikniku, drzwi otwartych, pierwszego dnia wiosny, Dnia Niepodległości, dzięki czemu program przedszkolnego wydarzenia będzie niezwykle atrakcyjny!
  • Poznasz eksperymenty, które możesz wykonać z dziećmi, aby Twoi podopieczni mogli podarować je w prezencie swoim najbliższym z okazji Dnia Mamy, Dziadka lub innej ważnej okazji, dzięki czemu ciekawie zaprezentujesz efekty swoich zajęć badawczych z najmłodszymi.
  • Dowiesz się, jak przygotować przestrzeń przed takim wydarzeniem oraz jak przeprowadzić taki warsztat, aby zachwycić zarówno dzieci jak i dorosłych uczestników, dzięki czemu z łatwością wywołasz magiczny efekt WOW!
  • Dowiesz się jak łatwo wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu zajęcia będą przyjemne w realizacji.
  • Zdobędziesz zaświadczenie ukończenia tego niezwykłego szkolenia.

… i co najważniejsze: dowiesz się jak to wszystko przygotować, aby zaoszczędzić swój czas oraz jak przeprowadzić takie zajęcia, aby uczestniczyć w nich mogli również przybyli goście!

Szkolenie „Eksperymenty na każdą okazję […]” otworzy Ci drzwi do tworzenia wydarzeń i upominków w zupełnie nowej, naukowej odsłonie. Nie masz specjalistycznej wiedzy? Nie szkodzi – podczas szkolenia tłumaczę również, jak te zjawiska wyjaśnić!

Przykładowe odcinki szkolenia

Kilka słów wstępu

Zajęcia z dziećmi – lupa z kubeczka

Dokładny program szkolenia

Kilka słów wstępu
Zasady małego naukowca. Zajęcia z dziećmi.
Jak zrobić lupę z kubeczka Prosta instrukcja. Wykład.
Lupa z kubeczka. Zajęcia z dziećmi.
Skaczące fasolki, czyli naukowy psikus. Wykład.
Skaczące fasolki. Zajęcia z dziećmi.
Kulołapaka, czyli jak samodzielnie zrobić zabawkę. Wykład.
Wystrzałowy eksperyment na karnawał i nie tylko. Wykład.
Wystrzałowy eksperyment. Zajęcia z dziećmi.
Rotokopter, czyli kręcące się śmigło. Wykład.
Rotokopter. Zajęcia z dziećmi.
Spadochron. Prosty przepis na zabawkę z recyklingu. Wykład.
Wieża stężeń – kolorowy eksperyment z cukrem. Wykład.
Wieża stężeń. Zajęcia z dziećmi.
Woda po sznurku – zabawa badawcza krok po kroku. Wykład.
Woda po sznurku. Zajęcia z dziećmi.
Niepękające bańki mydlane, czyli prosty przepis na dobrą zabawę. Wykład.
Niepękające bańki mydlane. Zajęcia z dziećmi.
Piasek kinetyczny – mieszaj do skutku. Wykład.
Test zaliczeniowy

Poznaj ekspertkę

Justyna Sobolewska (d. Karpińska)

Jestem biotechnolożką i edukatorką, która połączyła przyrodnicze zamiłowania z pasją do pracy z dziećmi. Jestem również autorką projektu Nauka Jest Fajna! oraz scenariuszy warsztatów edukacyjnych z zakresu alternatywnej edukacji przyrodniczej. Ponadto założyłam kanał YouTube: Nauka Jest Fajna! kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Na co dzień pomagam dzieciom rozwijać naturalną ciekawość i odkrywać radość uczenia się – w przedszkolach, szkołach i otwartych przestrzeniach. Swoimi działaniami przekonuję, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku i że, odpowiednio podana, dostarcza mnóstwa radości i na długo zapada w pamięci. W warsztatach, które przeprowadziłam, udział wzięło ponad 10 000 dzieci w wieku 3-13 lat.

OPINIE

uczestników szkolenia

Bardzo ciekawe szkolenie. Fajnie, że jest ono w formie praktycznych ćwiczeń.

AnnaUczestniczka szkolenia

Świetne szkolenie, wspaniała prowadząca, duża liczba ciekawych eksperymentów, bogactwo wiedzy i umiejętności.

Izabelauczestniczka szkolenia

Kopalnia pomysłów! Na pewno będę korzystać.

Karolinauczestniczka szkolenia

Super eksperymenty do wykonania w przedszkolu omówione od strony bezpiecznego ich wykonania, do wykorzystania na imprezach w ciągu roku.

Annauczestnik szkolenia

Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Treści przedstawione w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Bardzo dużo ciekawych pomysłów oraz możliwości ich wykorzystania. Polecam!

Martauczestnik szkolenia
Kup dostęp

Inne szkolenia dla nauczycieli przedszkoli