Skip to main content

Jakie są najczęstsze powody, że mowa dziecka nie rozwija się prawidłowo? I co robić, żeby nasze pociechy pięknie mówiły? Opowiada Beata Smykiewicz-Różycka, autorka szkolenia „Pomówmy o mówieniu. Słów kilka na temat językowego rozwoju dziecka”.

Jeśli dziecko nie głuży, nie gaworzy, mimo że jest w okresie melodii, nie reaguje na dźwięki, to już jest to powód, aby udać się do specjalisty. W późniejszym wieku dziecka w gabinetach logopedycznych często pojawiają się rodzice zaniepokojeni tym, że dziecko nie mówi. Przyczyn nieprawidłowego rozwoju mowy dziecka jest wiele. Należy je wszystkie sprawdzić. A jak pomagać mowie dobrze się rozwijać?

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Jak rozwijać dziecięcą mowę?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.2 / 5. Liczba ocen: 17

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.