Skip to main content

Zabawa w kodowanie obrosła wieloma mitami. Próbujemy obalić je wszystkie. Ale najważniejsze jest i tak, aby zacząć – mówi Anna Świć, promotorka nauki kodowania w przedszkolu i autorka szkolenia o kodowaniu.

Pierwszym mitem dotyczącym kodowania, który należy rozwiać, jest sprawa ekranów. Do nauki kodowania nie potrzeba komputera ani komórki. Drugi mit to samotność. Otóż kodowanie w przedszkolu to zdecydowanie zabawa grupowa i trzecia rzecz… Czy trudno jest zacząć naukę kodowania?

Anna Świć uspokaja: to proste. A najważniejszy problem przed rozpoczęciem to nasze własne obawy. Dlatego, nauczycielko przedszkola, opiekunie, spokojnie, zacznij kodować z dziećmi. Wcale nie musisz być informatykiem.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.