Skip to main content

Prawdziwym codziennym testem, który przechodzi czterolatek jest… chodzenie po schodach, ale też skakanie na jednej i dwóch nogach, i udział w codziennych czynnościach wymagających sprawnej tzw. małej motoryki.

A ileż dobrego robi wspinanie! Mali adepci sztuki wspinania treningi zaczynają już od najmłodszych lat. Nawet 2,5-letnie dzieci, często ku przerażeniu opiekunów, próbują swoich sił na podwórkowych zabawkach. Daje to tyle samo radości, co umiejętności i pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy. Pracują przy tym wszystkie mięśnie ciała, doskonali się motoryka mała i duża, angażuje się zmysł równowagi, kształtuje się układ proprioceptywny. No i przy tym intensywnie trenuje mózg. Jakby dzieci wiedziały, co jest dla nich dobre.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 12

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.