Skip to main content

Prawdziwym codziennym testem, który przechodzi czterolatek jest… chodzenie po schodach, ale też skakanie na jednej i dwóch nogach, i udział w codziennych czynnościach wymagających sprawnej tzw. małej motoryki.

A ileż dobrego robi wspinanie! Mali adepci sztuki wspinania treningi zaczynają już od najmłodszych lat. Nawet 2,5-letnie dzieci, często ku przerażeniu opiekunów, próbują swoich sił na podwórkowych zabawkach. Daje to tyle samo radości, co umiejętności i pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy. Pracują przy tym wszystkie mięśnie ciała, doskonali się motoryka mała i duża, angażuje się zmysł równowagi, kształtuje się układ proprioceptywny. No i przy tym intensywnie trenuje mózg. Jakby dzieci wiedziały, co jest dla nich dobre.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.