Skip to main content

Wyróżnia się 8 kompetencji kluczowych potrzebnych by się harmonijnie rozwijać. W przedszkolu świetnie można je ćwiczyć, kodując na dywanie. Opowiada o tym Anna Świć, autorka szkolenia o kodowaniu.

Zarówno dobrze poprowadzone kodowanie, jak i wycieczka na spacer, zajęcia plastyczne i każde inne zajęcia w przedszkolu, dają dziecku wrażenie pełni i widzenie świata jako całości. Z tego wynikają pojawiające się pomysły uczenia problemowego w klasach szkół podstawowych i starszych. Stąd też nadzieja, że da się jeszcze uciec przed specjalizacją – a właściwie, że jest miejsce na ludzi, którzy rozumieją, że świat nie składa się z atomów czy rzeczy, a nawet nie ludzi, ale z relacji między nimi.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.8 / 5. Liczba ocen: 12

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.