Skip to main content

Tu nie chodzi o odrzucenie technologii, z którą żyją i będą żyły nasze dzieci, a o świadomość jak na nie oddziałuje i o higienę cyfrową. O tym, jak korzystanie z urządzeń cyfrowych wpływa na rozwój mowy opowiada Beata Smykiewicz-Różycka, autorka szkolenia online „Pomówmy o mówieniu. Słów kilka na temat językowego rozwoju dziecka”.

Zbyt duża ekspozycja na ekrany i nadmierne korzystanie z technologii cyfrowych może mieć negatywny wpływ na rozwój mowy dziecka. Przekraczanie zalecanych limitów czasu ekranu może prowadzić do ograniczenia interakcji werbalnej, zaburzenia rytmu mowy i opóźnień w rozwoju językowym. Ważne jest, aby dzieci miały również czas na bezpośrednie interakcje z innymi ludźmi i korzystanie z tradycyjnych form komunikacji.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Urządzenia cyfrowe hamują rozwój mowy”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.1 / 5. Liczba ocen: 19

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.