Skip to main content

O negatywnych i pozytywnych skutkach wywierania presji na dzieci opowiada prof. Magdalena Olempska-Wysocka, autorka szkolenia online „Agresja, złość, lęk. Zaburzenia zachowania u dzieci”.

Stres, lęk, obniżona samoocena, brak radości z nauki i podejmowanych czynności, przemęczenie czy wypalenie – to wszystko może się pojawić, kiedy zbyt wiele oczekujemy od dziecka. Przekroczenie pewnego poziomu presji może sprawić, że dziecko poczuje się przytłoczone oczekiwaniami i obawiające się nie spełnić oczekiwań dorosłych. Aby wywieranie presji miało pozytywny wpływ na dzieci, ważne jest, aby zachować umiar oraz uwzględniać indywidualne potrzeby i zdolności każdego dziecka.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. ”Zła presja. Kiedy zbyt wiele oczekujesz”

Oceń, jak ciekawy był artykuł

5 / 5. Liczba ocen: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.