Skip to main content

Czy warto inwestować w edukację? Jakie korzyści może to przynieść społeczeństwu? Opowiada Bogusława Łuka, prezeska Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Edukacja i gospodarka są ściśle ze sobą powiązane. Wykształceni pracownicy zwiększają produktywność, stymulują innowacje i badania naukowe oraz wpływają na strukturę gospodarki. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji redukuje nierówności społeczne i wspiera globalną konkurencyjność. Ogólnie rzecz biorąc, inwestycje w edukację przynoszą korzyści zarówno jednostkom, jak i społeczeństwom poprzez poprawę wyników gospodarczych, innowacyjność oraz równość społeczną.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Edukacja i gospodarka. Co je łączy?”.

Odcinek przygotowany we współpracy
z Fundacją Uniwersytet Dzieci

Oceń, jak ciekawy był artykuł

5 / 5. Liczba ocen: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.