Skip to main content

Co wiemy o przemocy rówieśniczej, jak się objawia i co możemy zrobić, żeby młodzi ludzie nie krzywdzili się nawzajem? Opowiada prof. Jacek Pyżalski, autor szkolenia online „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”.

W występowaniu przemocy rówieśniczej Polska na tle krajów europejskich jest w środku skali. Jeśli jednak spojrzymy na jakość relacji między młodymi ludźmi, to niestety tutaj mamy jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Badania wskazują, że negatywne skutki w obszarze zdrowia psychicznego w wyniku doświadczania bullyingu występują nawet u ludzi dorosłych, wiele lat po ukończeniu szkoły. Czy powinnyśmy się tym przejmować? Zdecydowanie tak! Ludzie, którzy rozumieją czyjeś emocje i tworzą dobre relacje, rzadziej krzywdzą innych.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.4 / 5. Liczba ocen: 40

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.