Skip to main content

Krzywdzony przez rówieśnika uczeń doświadcza ogromu emocji. Jakie to uczucia i w jaki sposób próbuje radzić sobie z tą sytuacją? Opowiada prof. Jacek Pyżalski, autor szkolenia online „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”.

Młodzi ludzie, szczególnie w okresie dojrzewania, są wyjątkowo podatni na negatywne skutki przemocy rówieśniczej. Brakuje im jeszcze doświadczenia i emocjonalnej odporności, co sprawia, że są bardziej wrażliwi na zranienia czy upokorzenia. W tym czasie warto przyglądać się tym najbardziej subtelnym przejawom przemocy rówieśniczej, aby móc skutecznie przerwać proces, który w późniejszym etapie trudniej odwrócić.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.