Skip to main content

Dlaczego młodzi ludzie krzywdzą się nawzajem? Co nimi motywuje? Opowiada prof. Jacek Pyżalski, autor szkolenia online „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”.

Kim jest osoba dokonująca przemocy rówieśniczej? Choć istnieje statystyczny związek między doświadczaniem przemocy w sytuacji rodzinnej a realizacją przemocy wobec kogoś innego, nie zawsze osoby doświadczające zostają sprawcami. Zatem co się musi wydarzyć, aby zacząć kogoś krzywdzić? Badania dotyczące przemocy rówieśniczej w szkole mówią, że dla osób realizujących przemoc bardzo często ważny jest aspekt społeczny. Na przykład kiedy widzą dobre reakcje innych na to, co robią. I nie chodzi tu tylko o przemoc fizyczną, a właśnie częściej słowną.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Uczeń krzywdzi ucznia – co go motywuje?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 46

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.