Budowanie koalicji
na rzecz rozwoju dzieci

O współpracy i komunikacji z rodzicami

szkolenie online dr Izabeli Lebudy

Kup dostęp do szkolenia!

Jak współpracować z rodzicami przedszkolaków?

Jako nauczyciele i rodzice mamy wspólny cel – wspieranie dzieci w wielostronnym rozwoju. Nasze wysiłki i starania zmierzają w podobnym kierunku, ale czy zawsze jesteśmy dla siebie partnerami i służymy sobie wsparciem w realizacji wspólnych zadań? Myślimy o sobie jako o koalicjantach, czy raczej zmiennikach w pełnieniu wychowawczej warty? A może o kliencie i usługodawcy, których łączy przede wszystkim relacja biznesowa?

W trakcie szkolenia dowiesz się

w jaki sposób, korzystając z technik komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, efektywnie budować i rozwijać relacje z rodzicami, aby stworzyć przyjazną koalicję ułatwiającą wyznaczanie i realizację wspólnych zadań. Jak wzmocnić wizerunek nauczyciela jako profesjonalisty zaangażowanego na rzecz „wspólnej sprawy”? Jak formułować i przyjmować informację zwrotną w sposób motywujący do rozwoju, a także jak w sytuacji ewentualnych trudności i konfliktów szukać porozumienia, jednocześnie pozostając w zgodzie z własnymi przekonaniami? O tym wszystkim dowiesz się podczas szkolenia!

Z pewnością elementy treningu interpersonalnego, warsztatów autoprezentacji, asertywności i negocjacji zachęcą Cię do aktywnego doskonalenia własnych umiejętności komunikacyjnych i będzie to pomocne tak w budowaniu koalicji z rodzicami, kolegami i koleżankami w pracy, jak i w sytuacjach pozazawodowych.

Korzyści dla nauczyciela:

  • pozna techniki komunikacji werbalnej i pozawerbalnej,
  • rozwinie umiejętności komunikacyjne,
  • dowie się o technikach budowania zaufania i autorytetu,
  • pozna techniki budowania sympatii,
  • nauczy się, jak skutecznie stosować wybrane techniki perswazji,
  • zapozna się z zasadami asertywnej komunikacji.

Przykładowy wykład:

Wybrane techniki budowania autorytetu

dostęp dla wszystkich
nauczycieli i wychowawców
19 szkoleń
na 12 miesięcy

tylko 1680 zł
za całą Radę Pedagogiczną

Kup dostęp!

dostęp indywidualny
dla jednej osoby

19 szkoleń na 12 miesięcy

tylko 498 zł
za dostęp dla jednej osoby

Kup dostęp!

dostęp do tego szkolenia
dla jednej osoby

1 szkolenie na 12 miesięcy

tylko 75 zł
za dostęp do jednego szkolenia

Kup dostęp!

Dokładny program szkolenia

Komunikacja interpersonalna w pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego
Wybrane techniki budowania sympatii
Wybrane techniki perswazji
Asertywność – w jaki sposób odmawiać, formułować i przyjmować krytykę?
Wybrane techniki budowania autorytetu
Test zaliczeniowy

Poznaj eksperta

dr Izabela Lebuda

Jestem pedagożką i psycholożką, pracuję w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracowałam w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Współpracuję z Quality of Life Research Center w Claremont Graduate University i Creative Life Research Center w University of Northern Iowa.

OPINIE

uczestników szkolenia

Informacje bardzo przydatne, ciekawe, a przede wszystkim osoba prowadząca wykład – bardzo spokojna, wypowiadała się w sposób zrozumiały i kontakt wzrokowy zachowany. Jestem zadowolona!

MagdalenaUczestniczka szkolenia

Świetne wykłady, które pozwoliły mi zweryfikować moje metody i techniki współpracy z rodzicami. Mam teraz pewność, które z nich mogę spokojnie stosować w dalszej pracy, a nad którymi powinnam popracować lub wprowadzić inne, nowe.

Justynauczestniczka szkolenia

Szkolenie przygotowane bardzo profesjonalnie pod względem merytorycznym. Pani prowadząca w sposób bardzo przystępny przedstawiła bardzo pomocne techniki i formy współpracy i komunikacji z rodzicami.

Dominikauczestniczka szkolenia

Szkolenie bardzo pomocne w nawiązywaniu poprawnych relacji interpersonalnych z rodzicami. Z pewnością będę wykorzystywać poznane techniki, aby zapewnić sobie jak najlepsze relacje z osobami z którymi współpracuje na rzecz wszechstronnego rozwoju małego człowieka.

Dorotauczestniczka szkolenia
Kup dostęp

Inne szkolenia dla nauczycieli przedszkoli