Budowanie koalicji na rzecz rozwoju dzieci

o współpracy i komunikacji z rodzicami
szkolenie online

Jak współpracować z rodzicami przedszkolaków?

Jako nauczyciele i rodzice mamy wspólny cel – wspieranie dzieci w wielostronnym rozwoju. Nasze wysiłki i starania zmierzają w podobnym kierunku, ale czy zawsze jesteśmy dla siebie partnerami i służymy sobie wsparciem w realizacji wspólnych zadań? Myślimy o sobie jako o koalicjantach, czy raczej zmiennikach w pełnieniu wychowawczej warty? A może o kliencie i usługodawcy, których łączy przede wszystkim relacja biznesowa?

W trakcie szkolenia dowiesz się

w jaki sposób, korzystając z technik komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, efektywnie budować i rozwijać relacje z rodzicami, aby stworzyć przyjazną koalicję ułatwiającą wyznaczanie i realizację wspólnych zadań. Jak wzmocnić wizerunek nauczyciela jako profesjonalisty zaangażowanego na rzecz „wspólnej sprawy”? Jak formułować i przyjmować informację zwrotną w sposób motywujący do rozwoju, a także jak w sytuacji ewentualnych trudności i konfliktów szukać porozumienia, jednocześnie pozostając w zgodzie z własnymi przekonaniami? O tym wszystkim dowiesz się podczas szkolenia!

Z pewnością elementy treningu interpersonalnego, warsztatów autoprezentacji, asertywności i negocjacji zachęcą Cię do aktywnego doskonalenia własnych umiejętności komunikacyjnych i będzie to pomocne tak w budowaniu koalicji z rodzicami, kolegami i koleżankami w pracy, jak i w sytuacjach pozazawodowych.

Korzyści dla nauczyciela:

  • pozna techniki komunikacji werbalnej i pozawerbalnej,
  • rozwinie umiejętności komunikacyjne,
  • dowie się o technikach budowania zaufania i autorytetu,
  • pozna techniki budowania sympatii,
  • nauczy się, jak skutecznie stosować wybrane techniki perswazji,
  • zapozna się z zasadami asertywnej komunikacji.

Przykładowy wykład:

Wybrane techniki budowania autorytetu

Dokładny program szkolenia

Komunikacja interpersonalna w pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego
Wybrane techniki budowania sympatii
Wybrane techniki perswazji
Asertywność – w jaki sposób odmawiać, formułować i przyjmować krytykę?
Wybrane techniki budowania autorytetu
Test zaliczeniowy

Poznaj eksperta

dr Izabela Lebuda

Jestem pedagożką i psycholożką, pracuję w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracowałam w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Współpracuję z Quality of Life Research Center w Claremont Graduate University i Creative Life Research Center w University of Northern Iowa.

OPINIE

uczestników szkolenia

Informacje bardzo przydatne, ciekawe, a przede wszystkim osoba prowadząca wykład – bardzo spokojna, wypowiadała się w sposób zrozumiały i kontakt wzrokowy zachowany. Jestem zadowolona!

MagdalenaUczestniczka szkolenia

Świetne wykłady, które pozwoliły mi zweryfikować moje metody i techniki współpracy z rodzicami. Mam teraz pewność, które z nich mogę spokojnie stosować w dalszej pracy, a nad którymi powinnam popracować lub wprowadzić inne, nowe.

Justynauczestniczka szkolenia

Szkolenie przygotowane bardzo profesjonalnie pod względem merytorycznym. Pani prowadząca w sposób bardzo przystępny przedstawiła bardzo pomocne techniki i formy współpracy i komunikacji z rodzicami.

Dominikauczestniczka szkolenia

Szkolenie bardzo pomocne w nawiązywaniu poprawnych relacji interpersonalnych z rodzicami. Z pewnością będę wykorzystywać poznane techniki, aby zapewnić sobie jak najlepsze relacje z osobami z którymi współpracuje na rzecz wszechstronnego rozwoju małego człowieka.

Dorotauczestniczka szkolenia
Kup dostęp

Inne szkolenia dla nauczycieli przedszkoli