Skip to main content

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa emocjonalnego od najmłodszych lat pozwala mu rozwijać zdrowe więzi, pozytywne zachowania społeczne i lepsze zdolności do radzenia sobie ze stresem w przyszłości. Jak budować poczucie dobrostanu i otwartości u dziecka? Opowiada prof. Magdalena Olempska-Wysocka, autorka szkolenia online „Agresja, złość, lęk. Zaburzenia zachowania u dzieci”.

Bezpieczeństwo emocjonalne dziecka odnosi się do stanu, w którym dziecko odczuwa i doświadcza stabilności, zaufania i poczucia bezpieczeństwa w swoich emocjach oraz w relacjach z innymi ludźmi. Jest to kluczowy aspekt w zdrowym rozwoju i ma duży wpływ na jego zachowanie, samopoczucie i umiejętności społeczne. Dziecko powinno być zachęcane do wyrażania swoich emocji i doświadczeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Rozumienie własnych emocji oraz uczucie, że są one akceptowane, pomaga w budowaniu zdrowego poczucia bezpieczeństwa.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Bezpiecznie nie znaczy bez strachu”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.4 / 5. Liczba ocen: 27

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.