Skip to main content

Rozmowa z rodzicami o trudnościach w nauce dziecka to delikatny temat, który wymaga odpowiedniego podejścia. O kilku praktycznych wskazówkach opowiada dr Agnieszka Gąstoł, autorka szkolenia „Dzieci z niepowodzeniami edukacyjnymi w przedszkolu”.

Rozmowy z rodzicami o problemach dziecka nie są łatwe. Ważne jest, aby dobrze się przygotować, zbierając informacje i konkretne przykłady trudności. Rozmowę warto zacząć od podkreślenia mocnych stron dziecka, co pomaga zbudować pozytywną atmosferę. Należy jasno i konkretnie opisać trudności, unikając ogólników i negatywnych ocen. Ważne jest również słuchanie rodziców, okazując empatię i zrozumienie dla ich perspektywy. Wspólnie z rodzicami warto opracować plan działania, który obejmuje zarówno działania w przedszkolu, jak i w domu. Regularne monitorowanie postępów i stała komunikacja są kluczowe dla skutecznego wsparcia dziecka. Celem jest zbudowanie mostu współpracy między nauczycielem a rodzicami, aby wspólnie pomagać dziecku w pokonywaniu trudności.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Chyba mamy problem. Trudne rozmowy z rodzicami”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

0 / 5. Liczba ocen: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.