Skip to main content

Czy złe relacje z rówieśnikami mogą wpłynąć na wyniki edukacyjne dziecka? Opowiada dr Agnieszka Gąstoł, autorka szkolenia online „Dzieci z niepowodzeniami edukacyjnymi w przedszkolu”.

Niepowodzenia w relacjach społecznych mogą prowadzić do stresu, niepokoju i obniżonego poczucia własnej wartości, co może zakłócać zdolność dziecka do skupienia się na nauce. Dorośli odgrywają kluczową rolę w budowaniu relacji poprzez udzielanie wsparcia i modelowanie odpowiednich zachowań. Przedszkole i szkoła również stanowią ważne środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać umiejętności społeczne poprzez interakcje z rówieśnikami i nauczycielami. Dlatego ważne jest, aby nauczyciele i rodzice wspierali dzieci w rozwijaniu zdrowych relacji społecznych oraz radzenia sobie z trudnościami interpersonalnymi, co może mieć pozytywny wpływ na ich sukcesy w nauce.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Małe kroki, wielkie powiązania. Jak dzieci budują relacje?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

0 / 5. Liczba ocen: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.