Skip to main content

Nie ma obszaru rozwoju dzieci, w którym nie pomoże im ruch. Opowiada Marzenna Kłos, autorka szkolenia o ruchu w przedszkolu.

Ruch dziecka przedszkolnego przyspiesza jego rozwój na każdym polu. Wzmaga koordynację ruchową, a zatem sprawia, że dzieci lepiej wchodzą w kolejne zadania stawiane przed nimi w przedszkolu i później szkole. Ruch pozwala też zwiększyć odporność, a przed wszystkim buduje w dziecku samodzielność i daje pewność siebie.

Kolejne podjęte próby w grach, zabawach, dziesiątki przegranych i wygranych, podjęte próby ubierania się i dbania o siebie budują nawyki, które przenoszą to poczucie pewności siebie na całe życie. Ruch i zabawy zespołowe pozwalają też lepiej rozumieć zasady panujące w grupach przez jasne wskazanie reguł, którymi się te grupy kierują.

Nawyk samodzielnego ruchu pozwala też lepiej radzić sobie z emocjami przez umiejętne rozładowywanie i włączanie trudnych emocji w swoje życie (złość, napięcie, stres), co przydaje się w późniejszym życiu. A zatem? Stawiajmy na ruch i samodzielność dzieci.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 12

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.