Skip to main content

Czy problemy logopedyczne wpływają na biografię człowieka? Jakie problemy w sferze psychicznej pojawiają się, kiedy dziecko niepoprawnie mówi? Opowiada Beata Smykiewicz-Różycka, autorka szkolenia „Pomówmy o mówieniu. Słów kilka na temat językowego rozwoju dziecka”.

Im wcześniej zauważymy problemy z mową u dziecka i zajmiemy się terapią, tym lepiej będzie realizowało naukę pisania i czytania w późniejszej edukacji. Zaburzeniem, które może pojawić się u pięciolatka z wadami wymowy jest logofobia. Tym samym będzie odczuwał lęk przed wypowiadaniem się i nawiązywaniem kontaktów społecznych, co w przyszłości znacznie może utrudnić funkcjonowanie i problemy natury psychicznej.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Kiedy z 5-latkiem do logopedy?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.1 / 5. Liczba ocen: 18

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.