Skip to main content

Jakie są główne zasady nauki mówienia? Co możesz zrobić sam w domu z dzieckiem? Na co powinienieś uważać? O tym wszystkim opowiada Dagmara Śmiałkowska, autorka szkolenia o nauce mowy.

Dagmara Śmiałkowska, logopeda i terapeuta, ekspertka EduAkcji w podcaście omawia podstawowe zasady pracy z dzieckiem niemówiącym, z czego na plan pierwszy wybija się zasada zadawania pytań. Zaczynamy od pytań na które odpowiedź przychodzi w mianowniku, potem wprowadzamy przypadki, dochodzi odmiana, kategoryzacje przedmiotów. To podstawy pracy logopedy. Na co zaś powinniśmy uważać?

Nie zdrabniajmy. Każde zdrobnienie: „krzesło – krzesełko” na przykład, to dla dziecka nowe słowo. Nie wyręczajmy też dzieci, niech – z trudem, ale kończą swoje zdania. I nie zalewajmy ich potokiem słów. Mówmy tak, by rozumiały, co im przekazujemy.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.