Skip to main content

Zrozumienie emocji dziecka jest kluczowe w wspieraniu prawidłowego rozwoju. Pozwala nam zaobserwować ewentualne problemy, które mogą wymagać współpracy ze specjalistą. O niezwykle ważnym aspekcie natury człowieka opowiada prof. Magdalena Olempska-Wysocka, autorka szkolenia online „Agresja, złość, lęk. Zaburzenia zachowania u dzieci”.

Wiedza na temat rozwoju emocjonalnego dzieci w różnym wieku pomaga zrozumieć, jakie emocje są typowe w danym okresie rozwoju i jakich reakcji można się spodziewać. Dlatego ważne jest, żeby zachęcać dzieci do dzielenia się swoimi uczuciami, nie dyskryminować ich za to, że czują złość, są smutne czy zdenerwowane. Należy im pomóc zrozumieć, że te emocje są naturalne i że mogą nauczyć się, jak sobie z nimi radzić. Im więcej będziemy wiedzieć o dziecięcych emocjach, tym łatwiej zauważymy zmiany w zachowaniu mogące sygnalizować ukryte problemy, z którymi dziecko może mieć trudności.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Nie karz dziecka za złość!”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 24

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.