Skip to main content

Jąkanie u dzieci to zjawisko, które może występować w różnym wieku i przyczyniać się do trudności w porozumiewaniu się. O tę wadę mowy zapytaliśmy Beatę Smykiewicz-Różycką, autorkę szkolenia „Pomówmy o mówieniu. Słów kilka na temat językowego rozwoju dziecka”.

Do 6-9 roku życia dziecka mówimy o rozwojowej niepłynności dziecięcej. Później diagnozuje się już jąkanie. Może ono być spowodowane zarówno czynnikami emocjonalnymi, jak i neurologicznymi. Dzieci dotknięte tym problemem potrzebują wsparcia i empatii ze strony rodziny i otoczenia. Wczesne wykrycie i skierowanie na terapię logopedyczną może przynieść znaczące rezultaty. Pamiętajmy, że komunikacja i relacje są kluczowe dla rozwoju dziecka, dlatego ważne jest, abyśmy pomagali mu w przezwyciężeniu trudności związanych z jąkaniem, tworząc bezpieczne i wspierające środowisko.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „O jąkaniu słów kilka”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.1 / 5. Liczba ocen: 19

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.