Skip to main content

Jakie zachowania dzieci powinny zaniepokoić rodziców? Kiedy udać się do specjalisty i jak przebiega diagnoza? Opowiadają pedagożki specjalne Marta Chojka-Pawlina i Karolina Zakrzewska, autorki szkolenia online „Dziecko w spektrum autyzmu w grupie przedszkolnej”.

Rozpoznanie spektrum autyzmu jest zadaniem dla specjalisty, najczęściej psychiatry, psychologa lub pedagoga specjalnego, którzy mają doświadczenie w diagnozowaniu zaburzeń rozwoju i autyzmu. Niemniej jednak, istnieją pewne charakterystyczne cechy i objawy, które mogą wskazywać na możliwość występowania spektrum autyzmu. Nauczyciele wychowania przedszkolnego mogą być bardzo pomocni w obserwacji dziecka na tle grupy.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Objawy spektrum autyzmu”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4 / 5. Liczba ocen: 22

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.