Skip to main content

„Mam trzy latka, trzy i pół…”. To ważny rok w życiu dziecka. Zaczyna się przedszkole, wraz z nim powinna pojawić się pierwsza samodzielność… O tym wszystkim opowiada autorka szkolenia online dla nauczycieli przedszkola pt. “Ruch w przedszkolu”, Marzenna Kłos.

Co znaczy rozrzutność ruchowa, którą powoli powinna zastępować większa dokładność ruchów, jaki jest związek pomiędzy rozwojem fizycznym a psychicznym dziecka (w motoryce małej, mielinizacji, koordynacji ruchowej), dlaczego wielkość guzików na ubraniach dzieci ma znaczenie, kto powinien kontrolować wygląd dziecka i dlaczego ważne jest “samoobsługowe śniadanie”. Mówimy też o tym, co powinno niepokoić w rozwoju ruchowym trzylatka. To ważne.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 12

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.