Skip to main content

Funkcjonowanie dzieci wysoko wrażliwych może różnić się od innych dzieci, a ich doświadczenia mogą być nieco bardziej intensywne. Jak czuje ta grupa dzieci? Opowiada prof. Magdalena Olempska-Wysocka, autorka szkolenia online „Agresja, złość, lęk. Zaburzenia zachowania u dzieci”.

Dzieci wysoko wrażliwe to grupa dzieci, które reagują na bodźce ze środowiska w bardziej intensywny sposób niż większość rówieśników. Są zazwyczaj bardziej wrażliwe na emocje, zarówno swoje, jak i innych. Wykazują wzmocnione reakcje na bodźce zmysłowe, takie jak dźwięki, światło, zapachy czy dotyk. Często przetwarzają informacje bardziej dogłębnie i refleksyjnie. Poznajcie bliżej DWW.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Wielki wybuch emocji. Dzieci wysoko wrażliwe”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.2 / 5. Liczba ocen: 22

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.