Skip to main content

Jakie są najczęściej występujące zachowania trudne dzieci autystycznych? Jak sobie z nimi radzić? Opowiadają pedagożki specjalne Marta Chojka-Pawlina i Karolina Zakrzewska, autorki szkolenia online „Dziecko w spektrum autyzmu w grupie przedszkolnej”.

Zachowania trudne w autyzmie to zachowania, które często występują u dzieci z diagnozą spektrum autyzmu. Chociaż każde dziecko jest jednostkowe i może wykazywać różne objawy, istnieje kilka zachowań, które są powszechne w przypadku osób z autyzmem. Ekspertki zgłębiają wybrane, ich przyczyny, konsekwencje i sposoby radzenia sobie z nimi w grupie przedszkolnej. Warto podkreślić, że każde dziecko z autyzmem jest wyjątkowe i może wykazywać różne kombinacje tych zachowań.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Zachowania trudne dzieci autystycznych”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.2 / 5. Liczba ocen: 20

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.