Skip to main content

Choć może to być zaskakujące, nawet dzieci o ogromnym potencjale intelektualnym mogą napotykać na trudności w nauce. Dlaczego tak się dzieje opowiada o tym dr Agnieszka Gąstoł, autorka szkolenia online „Dzieci z niepowodzeniami edukacyjnymi w przedszkolu”.

Zdolne dziecko może mieć trudności w uczeniu się pomimo swojego potencjału intelektualnego. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na trudności w nauce, nawet u dzieci o wysokim poziomie zdolności. Jednym z nich jest brak wyzwań. Zdolne dzieci potrzebują stymulującego środowiska, które pozwoli im rozwijać swoje umiejętności. Brak odpowiedniego poziomu wyzwań może prowadzić do znużenia i braku motywacji.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Zdolne dziecko. Radość czy wyzwanie?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.4 / 5. Liczba ocen: 31

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.