Skip to main content

O neuroplastyczności mózgu, jej mechanizmach i tym, jak pracować z własnym mózgiem opowiada prof. Marek Kaczmarzyk, autor szkolenia online „Wprowadzenie do neurodydaktyki”.

Dużo się mówi o możliwości zmiany ludzkiego mózgu, a zatem naszych postaw i zachowań. To prawda. Jednakże pamiętajmy: kompetencje, fakty, wiedza, które trafiają do naszej pamięci z pamięci krótkotrwałej zapisywane są w zaczepieniu o inne, wcześniej nabyte. Tym samym stare ścieżki myślowe są rozbudowywane o nowe fakty. A zatem “wszystko co robisz, wynika z tego, co już robiłeś”. Co więcej – nowe kompetencje niejako konkurują ze sobą o miejsce w korze mózgowej, gdzie mogłyby zostać zapisane lub też nie mogą zostać tam zapisane, ze względu na wiek, kiedy mózg jeszcze nie jest na tyle rozwinięty, by je przyjąć.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Nie męcz mózgu bez sensu, czyli…”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.