Skip to main content

Do szkoły, placówki przychodzi dziecko pod wpływem… Co robić? Odpowiada Robert Rejniak, autor szkolenia o zachowaniach ryzykownych.

W sytuacji, gdy do szkoły, placówki wychowawczej przychodzi odurzone alkoholem lub narkotykami dziecko, najczęściej my, opiekunowie popełniamy kilka podstawowych błędów. Tymczasem rozmowa z odurzonym nastolatkiem jest nieskuteczna. A pierwszym obowiązkiem placówki szkolnej czy wychowawczej jest wezwać pogotowie i policję. Inną rzeczą jest, jak stworzyć środowisko, które wspierało by opór młodych ludzi przed używkami? Te tematy (rola programu FRED, wsparcie koleżeńskie) rozwija Robert Rejniak w dalszej części naszego podcastu…

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 11

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.