Skip to main content

Zarządzanie emocjami to kluczowy element radzenia sobie w życiu codziennym. Warto się tego uczyć od najmłodszych lat. Jak? Opowiada Joanna Gulczyńska, dyrektorka programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Zarządzanie emocjami można nazwać również inteligencją emocjonalną, samoregulacją emocjonalną lub kontrolą emocjonalną. Wszystko odnosi się do świadomego rozpoznawania, akceptowania i kontrolowania swoich emocji. Warto rozwijać umiejętność rozpoznawania swoich uczuć oraz zrozumienia, co je wywołuje. Następnie można skupić się na technikach regulacji emocji. Ważne jest także radzenie sobie ze stresem poprzez zdrowy styl życia, regularną aktywność fizyczną i rozwijanie wsparcia społecznego. Świadome zarządzanie emocjami pozwala na lepsze relacje z innymi oraz efektywniejsze podejmowanie decyzji, a to niewątpliwie prowadzi do szczęśliwszego życia. Dlatego uczmy dzieci być szczęśliwymi!

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Ja w świecie emocji”.

Odcinek przygotowany we współpracy
z Fundacją Uniwersytet Dzieci

Oceń, jak ciekawy był artykuł

5 / 5. Liczba ocen: 5

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.