Skip to main content

Kompetencje przyszłości czy teraźniejszości? To pytanie prowokuje do refleksji nad tym, jakie umiejętności są obecnie ważne i jakie będą istotne w przyszłości. Piotr Sobolewski rozmawia z Moniką Zwierko-Odachowską, członkiem zarządu i dyrektor programową Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Według wielu ekspertów kluczem do przyszłego sukcesu młodych ludzi są tzw. „kompetencje przyszłości”, takie jak umiejętność pracy w zespole, kreatywność, myślenie strategiczne, elastyczność czy zdolność do nauki przez całe życie. Jednakże nie można bagatelizować znaczenia umiejętności teraźniejszych, które są aktualnie wymagane na rynku pracy. Można tutaj wspomnieć o umiejętnościach technologicznych oraz tych służących do komunikowania się z innymi. Dlatego warto inwestować zarówno w rozwój umiejętności obecnych, jak i w zdobywanie nowych, które mogą być przydatne w przyszłości.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Kompetencje przyszłości czy teraźniejszości?”.

Odcinek przygotowany we współpracy
z Fundacją Uniwersytet Dzieci

Oceń, jak ciekawy był artykuł

5 / 5. Liczba ocen: 3

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.