Skip to main content

Co to znaczy, że „jesteśmy mózgami”, jak dbać o swój mózg i pogodzić się, że nie wszystko potrafi – opowiada prof. Marek Kaczmarzyk, autor szkolenia online „Wprowadzenie do neurodydaktyki”.

„Jeżeli się bardzo postarasz, to możesz osiągnąć wszystko”, ale czy na pewno? Okazuje się, że nie zawsze. Ze względu na to, że mózg jak i my sami, jesteśmy zależni od jego wewnętrznych, znanych nam umiarkowanie mechanizmów. Tym samym pada tu mit “kultury sukcesu”. Dotyczy to też – a jakże – sytuacji szkolnych. Stawianie nieosiągalnych dla danego człowieka wyzwań, może prowadzić do frustracji, potem do przedłużającego się stresu a w końcu do zaburzeń lub chorób psychicznych. Jak zatem określić możliwości własnego mózgu?

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.3 / 5. Liczba ocen: 49

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.