Skip to main content

Nie wszystkie podejrzane zachowania nastolatka oznaczają problemy z używkami. I nie każdy kontakt z używkami oznacza uzależnienie. Jak zatem poznać, że pojawił się prawdziwy problem? Odpowiada Robert Rejniak, autor szkolenia o zachowaniach ryzykownych.

W podcaście wymieniamy symptomy uzależnienia: kamuflaż, zmianę kręgu koleżeńskiego, wycofanie się z kontaktu emocjonalnego w domu, zmianę fizyczności nastolatka, aż do trudnych i oczywistych objawów bycia „pod wpływem”. Robert Rejniak w puencie wskazuje, że sposobem na uzależnienie dziecka jest długi i autentyczny powrót do wspólnych wartości, co często oznacza wspólny wysiłek rodziców i dzieci.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 11

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.