Skip to main content

Czy ciekawość to prawdziwy i główny powód sięgania po narkotyki? Kiedy pojawia się ryzyko uzależnienia? Odpowiada Robert Rejniak, autor szkolenia o zachowaniach ryzykownych.

W podcaście obnażamy mit o “ciekawości” jako głównym powodzie uzależnień młodych ludzi i z empatią schodzimy w głąb systemu społecznego otaczającego nastolatka. Przyglądamy się sytuacji w domu, w grupie rówieśniczej i szkole, bo każda z nich wpływa na samopoczucie młodego człowieka.

Robert Rejniak na końcu podaje obserwację, że samotne i pozbawione wsparcia nastolatki na początku wybierają – ich zdaniem – najłagodniejsze zachowania ryzykowne. To sposób na uniknięcie jeszcze poważniejszych problemów. Spojrzenie na młodzież w tej perspektywie pokazuje, jak wiele mają do zrobienia dorośli.

Wojciech Albiński, redaktor bloga EduAkcji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj nasz artykuł!

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.4 / 5. Liczba ocen: 14

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.