Skip to main content

Co może zrobić nauczyciel, aby przeciwdziałać przemocy rówieśniczej w klasie? Opowiada prof. Jacek Pyżalski, autor szkolenia online „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”.

Przemoc rówieśnicza w dużym stopniu dotyczy szkoły, ponieważ to tam spotkają się duże grupy dzieci i nastolatków. Co zatem może zrobić nauczyciel, aby to zjawisko nie zaistniało? Okazuje się, że budowanie więzi między uczniami jest najlepszą profilaktyką! Wspieranie budowania wspólnoty podczas codziennych spotkań może uchronić przed powstaniem problemu. Ekspert opowiada o tworzeniu sznurków między uczniami.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Nauczyciel – najważniejszy w przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej w szkole”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 47

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.