Skip to main content

Czym jest samoocena i jak ona wygląda u współczesnych nastolatków? Opowiada Tomasz Bilicki, autor szkolenia online „Nastolatek w kryzysie. Depresja, niska samoocena, problemy z psychiką”.

Samoocena to ogólna ocena własnej wartości, kompetencji i zdolności przez jednostkę. Jest to subiektywne postrzeganie samego siebie, które może być kształtowane przez różne czynniki, takie jak doświadczenia życiowe, relacje z innymi ludźmi, sukcesy i porażki, oraz społeczne normy i oczekiwania. Nastolatkowie doświadczają procesu kształtowania swojej samooceny w trakcie trudnego okresu dorastania. Ważne jest, aby wspierać młodzież w zdrowym rozwoju emocjonalnym, budowaniu pozytywnej samooceny i radzeniu sobie z ewentualnymi wyzwaniami. Dostarczenie młodzieży wsparcia, zrozumienia i pozytywnych wzorców może mieć istotny wpływ na kształtowanie ich pozytywnego obrazu samych siebie.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Co nastolatkowie myślą o sobie?”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 73

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.