Skip to main content

Dlaczego najlepsi nauczyciele najszybciej się wypalają? Jaką rolę odgrywa tu „mózg społeczny”? Opowiada prof. Marek Kaczmarzyk, autor szkoleń online „Wprowadzenie do neurodydaktyki” i „Dobrostan nauczyciela”.

Odkrycie mechanizmów lustrzanych ma ogromne znaczenie dla zawodu nauczyciela. Okazuje się, że aby być dobrym i skutecznym nauczycielem, to trzeba mieć je wyjątkowo sprawne. Jednakże takie zaangażowanie mózgów społecznych w życie szkoły oznacza przeciążenia, które przynoszą przykre konsekwencje dla samych nauczycieli. Niestety osoby wysoko empatyczne najczęściej dotyka wypalenie zawodowe.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.