Skip to main content

Depresja nastolatków – bardzo ważny i wciąż trudny temat. O złożoności tego zjawiska opowiada Tomasz Bilicki, autor szkolenia online „Nastolatek w kryzysie. Depresja, niska samoocena, problemy z psychiką”.

Depresja u nastolatków to poważne zaburzenie emocjonalne, które może mieć długotrwałe i negatywne skutki zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne młodzieży. Edukacja na temat zdrowia psychicznego, rozmowy o emocjach i stresie oraz wsparcie społeczne mogą pomóc w zapobieganiu rozwojowi choroby. Wczesne wykrycie i interwencja są kluczowe dla skutecznego leczenia oraz ochrony życia, ponieważ nastolatkowie z depresją mają podwyższone ryzyko myśli i prób samobójczych.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „O depresji u nastolatków”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 48

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.