Skip to main content

Jakie konkretne kroki i strategie może podjąć nauczyciel, aby wspierać zdrowie psychiczne uczniów w swojej klasie? Opowiada Tomasz Bilicki, autor szkolenia online „Nastolatek w kryzysie. Depresja, niska samoocena, problemy z psychiką”.

Rola nauczyciela w ochronie zdrowia psychicznego uczniów jest niezwykle istotna. To on często jest osobą, która spędza dużo czasu z dziećmi i młodzieżą i może zauważyć pierwsze sygnały problemów emocjonalnych. Nauczyciel może tworzyć atmosferę w klasie, w której uczniowie czują się akceptowani i zrozumiani. Otwarta komunikacja jest kluczowa – nauczyciel powinien być dostępny do rozmowy, słuchania problemów i udzielania wsparcia.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Ochrona zdrowia psychicznego uczniów”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.5 / 5. Liczba ocen: 61

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.