Skip to main content

Czym jest trauma? Jak sobie z nią radzi młodzież? Jak wpływa na proces edukacji? Opowiada Tomasz Bilicki, autor programu online „Interwencja Kryzysowa w Szkole”.

Trauma to doświadczenie silnego stresu lub szoku, który może wywołać negatywne skutki emocjonalne i psychiczne. Może to być spowodowane różnymi sytuacjami, takimi jak wypadki, przemoc, utrata bliskiej osoby, doświadczenia wojenne czy nadużycia. Uczniowie z doświadczeniem traumatycznym mogą mieć trudności w koncentracji, regulacji emocji, utrzymaniu zdrowych relacji społecznych i radzeniu sobie z stresem. Mogą również doświadczać problemów zdrowotnych psychicznych, takich jak depresja, lęki czy zaburzenia zachowania.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia podcastu pt. „Podcast o traumie cz.1”.

Oceń, jak ciekawy był artykuł

4.4 / 5. Liczba ocen: 84

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen!

Niech skorzystają też inni

Zapisz się do newslettera EduAkcji!

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją dotyczącą przetwarzania moich danych przez administratora danych osobowych - spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych obejmujących mój adres e-mail przez spółkę EduAkcja Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („EduAkcja”), polegające na dopisaniu tego adresu do newslettera EduAkcji i wysyłaniu na ten adres informacji o ofercie EduAkcji.