Skip to main content

Szkolenia online
dla nauczycieli przedszkoli

Dostęp dla całej Rady Pedagogicznej
lub indywidualnie!

Kup dostęp do szkoleń

Poznaj jeszcze więcej naszych szkoleń

Szkolenia online dla nauczycieli przedszkoli to bogactwo ważnych tematów w wychowaniu przedszkolnym!

Metoda Batii Strauss.
Inspiracje do zabaw i zajęć w przedszkolu

Autorka szkolenia:
Małgorzata Koc

Zobacz więcej

Muzyka w przedszkolu powinna być obecna każdego dnia. Wykorzystując formy wychowania muzycznego takie jak śpiew, ruch, słuchanie, grę na instrumentach oraz tworzenie, nauczyciel skutecznie kształtuje wrażliwość estetyczną dziecka, doskonali jego umiejętności wokalno-ruchowe i wprowadza w świat wiedzy. Jak zatem bawić się muzyką poważną z małymi dziećmi?

Wychowanie muzyczne w przedszkolu

Autorka szkolenia:
Ludmiła Fabiszewska

Zobacz więcej

Muzyka jest źródłem intensywnych emocji. Jest także sztuką wysoce abstrakcyjną. Aby przygotować dziecko do jej świadomego odbioru, czyli słyszenia, rozumienia, odczuwania oraz tworzenia, konieczna jest planowa i systematycznie realizowana edukacja muzyczna. Odbywa się ona w przedszkolu m.in. przez codzienne śpiewanie piosenek, często prowadzone zabawy muzyczne i regularnie organizowane zajęcia umuzykalniające.

Edukacja matematyczna
w przedszkolu

Autorka szkolenia:
Aleksandra Tabaczyńska

Zobacz więcej

Matematyka powszechnie nazywana jest królową nauk, ale czy już w przedszkolu? Uczy myślenia, wyciągania wniosków, wprowadza ład i porządek. Matematyka w przedszkolu to nie tylko umiejętność liczenia czy rachowania – mało kto o tym pamięta. To właśnie w wieku przedszkolnym (3–7 lat) przypada szczególny okres w rozwoju dziecka, charakteryzujący się poznawaniem rzeczywistości poprzez doświadczanie, uczenie się „przy okazji”, a także zauważanie zachodzących zmian.

Dołącz do EduAkcji – platformy szkoleń przedszkolnych online tworzonej przez najbardziej poszukiwanych i cenionych profesorów, ekspertów i praktyków w Polsce.

Z nami zdobędziesz wiedzę z zakresu kodowania, integracji sensorycznej, neurobiologii wczesnego dzieciństwa, logopedii, motoryki małej i dużej, muzyki i wielu innych cennych dla Ciebie i przedszkolaka umiejętności.

Kup dostęp do naszych szkoleń!

Metoda Globalnego Czytania
Glenna Domana

Autorka szkolenia:
Karolina Pol

Zobacz więcej

Cytując Glenna Domana – twórcę Metody globalnego czytania – „Czytanie jest jedną z najważniejszych funkcji w życiu, ponieważ cała nauka opiera się na umiejętności czytania”. W procesie rozwijania u dzieci kompetencji związanych z nauką czytania niezwykle ważna jest rola edukacji elementarnej. Właśnie na tym etapie budujemy przestrzeń do tego, aby dzieci poprzez zabawę i spontaniczne odkrycia odczytywały wyrazy nazywające to, co im bliskie i znane z codziennej aktywności.

ABC nauczyciela
wychowania przedszkolnego

Autorka szkolenia:
Małgorzata Koc

Zobacz więcej

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się. Jak zatem przygotować przestrzeń edukacyjną w przedszkolu? W co wyposażyć kąciki zainteresowań? Jak zaplanować zajęcia dydaktyczne zgodnie z metodyką pracy? Które z metod są najbardziej efektywne i dlaczego?

Pomówmy o mówieniu

Autorka szkolenia:
Beata Smykiewicz-Różycka

Zobacz więcej

Proces mówienia jest niezwykle złożony. Zależy nie tylko od prawidłowej budowy anatomicznej aparatu artykulacyjnego oraz jego sprawności motorycznej, ale i od słuchu dziecka. Stymulacja językowa w postaci zabaw tematycznych połączonych z ćwiczeniami ortofonicznymi jest niezwykle istotna w jego językowym rozwoju. Dowiedz się, w jaki sposób poprzez zabawę podnosić sprawność motoryczną aparatu artykulacyjnego dziecka.

Społeczność EduAkcji w liczbach

58000

już tylu uczestników skorzystało z naszych szkoleń

630

już tyle przedszkoli wzięło udział w szkoleniach przedszkolnych

480

tyle szkół wzięło udział w szkoleniach szkolnych

40000

tylu było uczestników naszych e-konferencji

Eksperymenty na każdą okazję

Autorka szkolenia:
Justyna Sobolewska

Zobacz więcej

Eksperymenty na przedszkolnym pikniku, przedstawieniu, drzwiach otwartych, a może jako… prezent na Dzień Mamy i Taty? To bardzo efektowne, a co najważniejsze – możliwe! Jak zorganizować wydarzenie przedszkolne z eksperymentami w programie? Szkolenie dostarczy Ci sprawdzonych pomysłów na wkomponowanie eksperymentów do scenariuszy przedszkolnych wydarzeń.

O znaczeniu wyobraźni twórczej
w rozwoju dzieci

Autorka szkolenia:
dr Monika Just

Zobacz więcej

Trudno sobie wyobrazić (no właśnie, wyobrazić!) twórczą zabawę bez udziału wyobraźni. To dzięki niej zwykły patyk raz staje się mieczem świetlnym w świecie Gwiezdnych Wojen, innym razem łyżką, którą trzeba zamieszać Veritaserum – potężny eliksir prawdy. Ale czy wyobraźnia jest tylko motorem napędzającym dziecięcą zabawę? Dzięki badaniom mającym ponad stuletnią tradycję wiemy, że zdolności wyobrażeniowe pomagają również w procesie uczenia się.

Drama w przedszkolu

Autorka szkolenia:
Maria Maruszczyk

Zobacz więcej

W ostatnich latach drama, jako jedna ze ścieżek pracy z dziećmi stała się rozpoznawalna i zyskała na popularności. Jednak, aby w pełni korzystać z tej niezwykłej metody pracy z grupą, konieczne jest kompleksowe zrozumienie, a przede wszystkim polubienie jej specyfiki. Drama ma bowiem niezwykłą moc, rozbudza ciekawość poznawczą dzieci, ich zaangażowanie w nowe działania, wyobraźnię i kreatywność. Pomaga zrozumieć emocje, rozwijać osobowość i umiejętności społeczne.

Przestrzeń odkrywcy w przedszkolu

Autorka szkolenia:
Justyna Sobolewska

Zobacz więcej

Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego ich świata. Skakanie przez kałuże, zbieranie kasztanów, tworzenie domowych hodowli ślimaków, wywoływanie echa z lasu i łapanie drobinek kurzu… Co możemy zrobić, aby pielęgnować te wspaniałe kompetencje odkrywcy? Jak uwalniać i wspierać naturalną ciekawość dziecka? Jak wspierać je w samodzielnym poznawaniu świata? Stwórzmy ku temu przestrzeń!

Budowanie koalicji
na rzecz rozwoju dzieci

Autorka szkolenia:
dr Izabela Lebuda

Zobacz więcej

Jako nauczyciele i rodzice mamy wspólny cel – wspieranie dzieci w wielostronnym rozwoju. Nasze wysiłki i starania zmierzają w podobnym kierunku, ale czy zawsze jesteśmy dla siebie partnerami i służymy sobie wsparciem w realizacji wspólnych zadań? Myślimy o sobie jako o koalicjantach, czy raczej zmiennikach w pełnieniu wychowawczej warty? A może o kliencie i usługodawcy, których łączy przede wszystkim relacja biznesowa?

dostęp dla wszystkich
nauczycieli i wychowawców
20 szkoleń
na 12 miesięcy

tylko 1880 zł
za całą Radę Pedagogiczną

Kup dostęp!

dostęp indywidualny
dla jednej osoby

20 szkoleń na 12 miesięcy

tylko 498 zł
za dostęp dla jednej osoby

Kup dostęp!

Chcesz odnowić dostęp dla swojej placówki?

ODNÓW TERAZ

Poznaj opinie uczestników

naszych szkoleń dla nauczycieli przedszkola

Szkolenie spełniło moje oczekiwania. Gratuluję osobie prowadzącej profesjonalizmu i charyzmatycznej aury. Krótkie bloki tematyczne zachęcały do oglądania.

Aleksandrauczestniczka szkolenia „Edukacja matematyczna w przedszkolu. Od orientacji przestrzennej do klasyfikowania”

Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Pani Małgorzata w przystępny i obrazowy sposób przedstawia metodę Batii Strauss. Zdobyte umiejętności na pewno wykorzystam w pracy z dziećmi. Cieszę się, że taki temat został przedstawiony.

Elżbietauczestniczka szkolenia „Metoda Batii Strauss. Inspiracje do zabaw i zajęć w przedszkolu”

Bardzo odpowiadała mi forma przekazu – kwintesencja niezbędnych informacji podana zrozumiale, obrazowo i w sposób komfortowy dla odbiorcy. Forma krótkich wykładów, które są ze sobą powiązane powodowała, że byłam skoncentrowana na treści. Odbiór mnie nie nużył. Wprost przeciwnie – obserwowałam narastające zainteresowanie tematem.

Marzenauczestniczka szkolenia „Mali właściciele wielkich mózgów. O neurobiologii wczesnego dzieciństwa”

Szkolenie zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące kodowania i programowania. Prowadząca szkolenie świetnie tłumaczy, pokazując wszystko w praktyce. Wielkim plusem jest podzielenie szkolenia na tematy, przez co nagrania nie są długie. Dodatkowo można powrócić do wcześniej wysłuchanych tematów. Jestem bardzo zadowolona!

Ewauczestniczka szkolenia „Kodowanie na dywanie. Elementy kodowania i programowania w przedszkolu”

Dziękuję za bardzo wartościowe szkolenie. Dzięki niemu będę mogła wprowadzić ciekawe zabawy rozwijające sprawność manualną u dzieci, przygotowując je do nauki pisania. Oceniam na 6 z plusem.

Ilonauczestniczka szkolenia „Zabawy paluszkowe stymulujące pamięć, mowę i sprawność manualną dziecka"

Szkolenie bardzo bogate zarówno w teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę. Dzięki temu mogę spojrzeć zupełnie inaczej na niektóre do tej pory „trudne” zachowania dzieci. Jednocześnie zdobyta wiedza motywuje mnie do wielu przemyśleń i poprowadzenia zajęć w taki sposób, aby jak najlepiej pomóc dzieciom w stymulowaniu ich rozwoju.

Jolantauczestniczka szkolenia „Zmysły a odbiór świata. Integracja sensoryczna przedszkolaka”

Czysty konkret. Praktyczne ćwiczenia, materiał wideo uporządkowany chronologicznie w taki sposób, że nawet laik stanie się terapeutą własnego dziecka. Polecam też studentom i absolwentom logopedii oraz pracownikom przedszkoli, żłobków, którzy chcą lepiej zrozumieć, w jaki sposób mówić do dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Agnieszkauczestniczka szkolenia „Jak uczyć dziecko mówić. Praca z dzieckiem z opóźnionym rozwojem mowy”